Jan Martin Paďouk 2. Časť | TROSHCAST #020

Jan Martin Paďouk 2. Časť | TROSHCAST #020

Ako Konopa (Marihuana) Zachraňuje Životy

Ján Martin Paďouk je vedec, podnikateľ, zakladateľ spoločnosti CannaCare, nadšenec, vedúci programu HARP, viceprezident Českého konopného klastru, z.s. a autor viac než 10 výskumných projektov.

V druhej časti TROSHCASTU o konope s Jan Martinom sa pozrieme detailnejšie na zdravotné benefity a riziká, ktoré sa spájajú s užívaním konopy. Hneď na úvod sa dozvieme o prelomovej štúdií, ktorá načrtla princíp fungovania placebo efektu. Opäť sa nám potvrdzuje, že dostatok pohybu, kvalitný spánok, správna strava a myslenie vedú k celkovému zdraviu organizmu.

Jan Martin Paďouk a jeho program HARP (Human Application Research Program) sa venujú výskumu onkologických ochorení. Kombinujú konvenčnú liečbu s konopnými preparátmi. Aké dosahujú výsledky? Prečo je tento výskum ešte v začiatkoch? Aké riziká sú s tým spojené?

Zdravie je veľmi komplexná vec. Jan Martin Paďouk netvrdí, že konopa lieči rakovinu alebo je univerzánym všeliekom. Ale jeho výskum ukazuje, že je významným pomocníkom pri konvenčnej liečbe a dosahovaní homeostázy. Ďakujeme Janovi Martinovi Paďoukovi za zdieľanie cenných informácií!

Príjemné počúvanie!

#TROSHCAST - Inšpirácia v každom zvuku.

Dostupné exkluzívne na YouTube, Spotify a Apple Podcasty.

Dňa 15.2.2024 sa uskutoční konopná konferencia v Nitre. Je určené pre každého, koho táto téma zaujíma a chce podporiť slovenských pestovateľov. Lístky sú dostupné tu.

 

Späť

Produkty

„Neboj sa ísť pomaly, boj sa stáť na mieste.“