Jan Martin Paďouk 1. Časť | TROSHCAST #019

Jan Martin Paďouk 1. Časť | TROSHCAST #019

Vplyv konopy (marihuany) na telo a zdravie

Ján Martin Paďouk je vedec, podnikateľ, zakladateľ spoločnosti CannaCare, nadšenec, vedúci programu HARP, viceprezident Českého konopného klastru, z.s. a autor viac než 10 výskumných projektov.

V tomto TROSHCASTE sa dozviete informácie, ktoré Vám zmenia pohľad na konopu a medicínu. Pozrieme sa do histórie tejto úžasnej rastliny a ako je popretkávaná s históriou nás ľudí. Ponoríme sa aj do problematiky pestovania konopy a zistíme, prečo to nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Konopa tvorí množstvo chemikálií. Na čo slúžia?

Jan Martin odpovie aj na ďalšie otázky ako napríklad: Prečo je potrebné podporovať výskum konopy v medicíne? Koľko látok konopa produkuje? Čo sú hlavné faktory, ktoré ovplyvňujú množstvo THC v rastline? Aké je jej uplatnenie v medicíne?

Konopa nie je všeliek, ale jej schopnosti pomáhať sú obdivuhodné. Bolo nám cťou, že sa stal Jan Martin Paďouk súčasťou TROSHCASTU.

Príjemné počúvanie!

#TROSHCAST - Inšpirácia v každom zvuku.

Dostupné na YouTube, Spotify a Apple Podcasty.

Dňa 15.2.2024 sa uskutoční konopná konferencia v Nitre. Je určené pre každého, koho táto téma zaujíma a chce podporiť slovenských pestovateľov. Lístky sú dostupné tu.

Späť

Produkty

„Neboj sa ísť pomaly, boj sa stáť na mieste.“